Samouczek

Jaki ekogroszek wybrać, czym jest – Petrodom Jaki ekogroszek wybrać

Ekogroszek to jedno z najpopularniejszych paliw grzewczych w naszym kraju. Trudno się temu dziwić, skoro gwarantuje równie niskie koszty ogrzewania, jak zwykły węgiel kamienny (z którego zresztą jest produkowany), ale jednocześnie znacznie upraszcza obsługę kotłowni. Ekogroszek to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą tracić cennego czasu na ciągłe doglądanie kotła, cenią sobie wygodę, dbają o środowisko oraz… swoje portfele.

Nazwa „ekogroszek” bardzo dobrze oddaje specyfikę tego paliwa grzewczego. „Groszek” to nawiązanie do frakcji (ziarna węgla o średnicy najczęściej od 8 do 25 mm), natomiast „eko” odnosi się do znacznie niższej emisji szkodliwych gazów i innych zanieczyszczeń: tlenku węgla, dioksyn, furanów oraz pyłów. Nasz ekogroszek zawiera również niewiele siarki, dzięki czemu podczas spalania naszego paliwa do atmosfery ulatnia się znacznie mniej tlenku siarki. Wbrew powszechnej opinii można być eko i ogrzewać dom węglem!

Podstawową zaletą ekogroszku z punktu widzenia właściciela instalacji grzewczej jest o wiele wyższy komfort obsługi kotła. W praktyce wystarczy raz na kilka lub kilkanaście dni uzupełnić zasobnik paliwa. Nie trzeba więc stale dokładać węgla, by nie dopuścić do wygaśnięcia kotła. Mało tego: sprzedajemy wyłącznie dobry ekogroszek o bardzo niskiej zawartości popiołu (7-9%), dzięki czemu popielnik kotła wymaga opróżnienia zaledwie raz w tygodniu.

Jeśli więc wolisz spędzać wolny czas z rodziną, nie chcesz pełnić roli domowego palacza, a przy tym zachować bardzo niskie koszty ogrzewania, wybierz kocioł na ekogroszek, a opał kup u nas!

Kotły i piece

Kocioł na ekogroszek znacząco różni się od tradycyjnego pieca zasypowego. Choć w gruncie rzeczy jest zasilany tym samym paliwem (węglem), to specyfika jego pracy jest zupełnie inna. Wszystko sprowadza się do automatyzacji, czyli słowa nieznanego właścicielom kotłów zasypowych.

Dobry kocioł na ekogroszek wymaga minimum obsługi ze strony właściciela. Wszystko dzięki zasobnikowi na paliwo. W zależności od modelu kotła, zasobnik mieści od 100 do nawet kilkuset kilogramów ekogroszku. Tym samym nie ma już potrzeby codziennego dokładania paliwa do komory spalania. Wszystkim zajmuje się automatyka, która dobiera ilość paliwa w zależności od aktualnego zapotrzebowania na moc. Ziarna ekogroszku są podawane do komory spalania przy pomocy podajnika ślimakowego.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim spalanie ekogroszku w przystosowanym do tego kotle gwarantuje znacznie niższe zużycie paliwa w porównaniu z kotłem zasypowym. Poza tym nie zapominajmy o komforcie użytkownika. Właściciel instalacji nie musi co kilka godzin zaglądać do kotłowni. Wystarczy, że raz na 1-2 tygodnie uzupełni zasobnik oraz raz na tydzień opróżni popielnik.

Wygoda obsługi jest w dużej mierze uzależniona od jakości opału. Marka Petrodom Ekogroszek oferuje ekogroszek zawierający zaledwie 7-9% popiołu! Nasz produkt nie ulega też spiekaniu, co pozwala w całości wykorzystać kupione paliwo i ma ogromny wpływ na wydajność pracy kotła.

Wybierając kocioł na ekogroszek należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

• moc urządzenia zawsze dobieramy pod kątem zapotrzebowania energetycznego budynku (w przypadku domów wybudowanych po 2009 roku taka informacja znajduje się w charakterystyce energetycznej),
• kocioł musi być dopasowany do wielkości kotłowni (chodzi głównie o pojemność zasobnika),
• obowiązujące w Polsce przepisy zezwalają na zakup kotła minimum klasy 5. (jest to urządzenie ekologiczne, emitujące minimalne ilości szkodliwych spalin).


Zestaw dobry kocioł + jakościowy ekogroszek to gwarancja niskich kosztów ogrzewania i braku uciążliwej eksploatacji kotłowni. Taka inwestycja po prostu Ci się opłaci!

Ekogroszek

Ekogroszek zrobił wielką karierę na polskim rynku energetycznym. Stał się idealną odpowiedzią na potrzeby gospodarstw domowych, które oczekują zarówno niskich kosztów ogrzewania, jak i wysokiego komfortu obsługi kotłowni. Zwykły kocioł zasypowy zasilany węglem kamiennym nie może tego zapewnić. Kocioł na ekogroszek zdecydowanie tak!

W dobie tak gorącej dyskusji nad koniecznością walki z ubóstwem energetycznym i fatalną jakością powietrza, ekogroszek staje się optymalnym rozwiązaniem. Pozwala zachować rozsądne koszty eksploatacji kotłowni, a jednocześnie jego spalanie jest znacznie przyjaźniejsze środowisku, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego węgla kamiennego, a tym bardziej miału węglowego.

Ekogroszek to oczywisty wybór dla właścicieli domów bez dostępu do sieci gazowej, których zwyczajnie nie stać na inwestycję w pompę ciepła, a tym bardziej na ogrzewanie domu olejem opałowym, propanem czy prądem.

W przypadku ekogroszku kluczowe znaczenie ma jednak jakość produktu. Tutaj nie ma miejsca na przesadne oszczędności. Tylko markowy ekogroszek, pochodzący ze sprawdzonych kopalń, gwarantuje niskie koszty ogrzewania, całkowity brak problemów z pracą kotła oraz przyjazność instalacji grzewczej dla środowiska.

Zakupy i dostawa

Dobrze wiemy, że nie masz ani czasu, ani ochoty, by samodzielnie organizować transport ekogroszku. Marka Petrodom Ekogroszek dostarczy Ci go pod same drzwi, niezależnie od wielkości zamówienia. W naszym sklepie internetowym zamówisz ekogroszek workowany, pakowany po 25 kilogramów. Znacznie ułatwia to magazynowanie opału, a także załadunek ekogroszku do zasobnika kotła.

Zamawiając u nas ekogroszek w workach dostawę zawsze masz GRATIS. Opał przywieziemy do Ciebie na bezzwrotnych paletach, ustawiając je we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Zakupy w naszym sklepie są bardzo proste. Wystarczy, że wybierzesz ekogroszek o interesujących Cię parametrach, dodasz go do wirtualnego koszyka i wskażesz ilość zamawianego produktu. Podaj adres do dostawy, opłać zamówienie, a my już zajmiemy się resztą.

Nie musisz jeździć po składach, wykonywać dziesiątków telefonów, brudzić się przy załadunku. Petrodom Ekogroszek to zupełnie nowa jakość w sprzedaży ekogroszku dla domu!

Jaki ekogroszek wybrać

Wybierając ekogroszek do Twojej kotłowni nie kieruj się wyłącznie najniższą ceną produktu. Z pewnością masz niemiłe doświadczenia z tanim ekogroszkiem, który okazał się mało kaloryczny, powodował powstawanie spieków i zaburzał pracę kotła. Taki zakup to tylko pozorna oszczędność.

W naszym sklepie kupisz wyłącznie najlepszy ekogroszek, co jest potwierdzone certyfikatami jakości. Możesz wybierać spośród kilku klas produktów. Oczywiście im wyższa wartość opałowa, tym bardziej kaloryczny węgiel, a to oznacza rzadszy załadunek i niższe zużycie opału. Zwróć również uwagę na zawartość popiołu. W naszym ekogroszku nie przekracza ona 7-9%, co gwarantuje Ci o wiele mniej uciążliwą obsługę kotła – popielnik możesz opróżniać zaledwie raz w tygodniu!

Bez względu na to, na który rodzaj ekogroszku ostatecznie się zdecydujesz, kupując go od Petrodom Ekogroszek możesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru. Przekonasz się o tym już w trakcie sezonu grzewczego.

Jak obniżyć koszty ogrzewania

Podstawą jest zadbanie o odpowiednią izolację budynku – w szczególności ścian i dachu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na inwestycję w termomodernizację domu, powinieneś zwrócić baczną uwagę na jakość opału. Dotyczy to także ekogroszku.

Mitem jest twierdzenie, że każdy ekogroszek jest taki sam. Na polskie składy opału bardzo często trafia węgiel fatalnej jakości, który nie powinien być stosowany w domowych instalacjach grzewczych. Nie tylko zatruwa środowisko naturalne, ale także powoduje niekontrolowany wzrost kosztów ogrzewania.

Kupując ekogroszek w naszym sklepie masz gwarancję, że zakończysz sezon grzewczy ze znacznie lepszym wynikiem. Zużycie ekogroszku spadnie, a praca kotła wyraźnie się poprawi. Jest to zasługa po pierwsze potwierdzonej kaloryczności naszego węgla, a po drugie jego certyfikowanej jakości.

Oferowany przez nas ekogroszek charakteryzuje się niską zawartością siarki, popiołu oraz nie powoduje efektu spiekania węgla. Kocioł zasilany takim opałem pracuje więc w optymalnym zakresie temperatury, co przekłada się na lepszą wydajność i tym samym na niższe zużycie paliwa.

Ponadto płacisz za produkt, który wykorzystasz w całości – brak spieków i żużla powoduje, że cały opał znajdujący się w zasobniku zostanie zamieniony w energię cieplną do ogrzania Twojego domu. To czysty zysk dla Ciebie!