Blog

Oszczędności z ogrzewania ekogroszkiem

Zapewnienie komfortu cieplnego w sezonie jesienno-zimowym w domu to podstawa. Wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami i wiele osób w ostatnim czasie poszukuje oszczędnych, wydajnych systemów grzewczych. Jednym z rozwiązań, które świetnie sprawdza się w tym zakresie jest nowoczesny piec z podajnikiem na ekogroszek. To technologia wykorzystująca zarówno innowacyjne podejście do kwestii dostarczania ciepła do obiektów użytkowych, jak i biorąca pod uwagę ekologię. Jednak czy w porównaniu z innymi rozwiązaniami możemy mówić o znaczących oszczędnościach przy ogrzewaniu budynku ekogroszkiem?

Czytaj więcej Oszczędności z ogrzewania ekogroszkiem

Cena ekogroszku – od czego zależy?

Sezon jesienno-zimowy wiąże się z koniecznością zadbania o to, aby w naszym domu panowała optymalna temperatura. Żeby zapewnić sobie i bliskim komfort cieplny na oczekiwanym poziomie konieczne jest więc zakupienie wydajnego paliwa – najlepiej takiego, które dobrze sprawdzi się w nowoczesnym kotle podajnikowym i będzie charakteryzowało się możliwie jak najwyższą kalorycznością. Sprawdzonym oraz polecanym w tym zakresie rozwiązaniem jest ekogroszek, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób, mimo wahających się obecnie cen.

Czytaj więcej Cena ekogroszku – od czego zależy?

Jak zmniejszyć zużycie ekogroszku?

Większość z nas obecnie z niepokojem odnotowuje nieustannie rosnące koszty życia i szuka oszczędności w różnych jego obszarach. Tak naprawdę jednak wcale nie musimy długo zastanawiać się, aby zauważyć, że w wielu przypadkach sporo strat pojawia się w związku z nieodpowiednim podejściem do kwestii obsługi posiadanego przez nas kotła grzewczego. Stąd warto przyjrzeć się dokładniej temu, czy być może nie popełniamy błędów powodujących zwiększone zużycie ekogroszku w naszym domu.

Czytaj więcej Jak zmniejszyć zużycie ekogroszku?

Wzrost cen ekogroszku w 2021 roku

Niestabilna i dynamicznie zmieniająca się sytuacja w zakresie popytu i podaży na podstawowe surowce na rynkach światowych powoduje spore zawirowania w branży wydobywczej i przetwórczej. Występujące deficyty przekładają się między innymi na wzrost cen węgla, a co za tym idzie również ekogroszku. To zaś jest w nadchodzących sezonie grzewczym 2021/22 powodem dość pesymistycznych nastrojów, przede wszystkim wśród odbiorców detalicznych.

Czytaj więcej Wzrost cen ekogroszku w 2021 roku

Wady i zalety ekogroszku w porównaniu do węgla

Ktoś, kto dopiero stoi przed wyborem pieca do ogrzewania domu, może pomyśleć, że są to dwa różne rodzaje paliwa. Nic bardziej mylnego! Ekogroszek produkowany jest bowiem właśnie na bazie węgla kamiennego bądź brunatnego. Naturalnie ze względu zarówno na sam proces produkcji, jak również na późniejszą technikę spalania zauważyć można pewne różnice między tymi paliwami. Jakie są więc najważniejsze wady i zalety ekogroszku, jeśli chcemy porównywać go z węglem kamiennym lub brunatnym?

Czytaj więcej Wady i zalety ekogroszku w porównaniu do węgla