Zapewnienie komfortu cieplnego w sezonie jesienno-zimowym w domu to podstawa. Wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami i wiele osób w ostatnim czasie poszukuje oszczędnych, wydajnych systemów grzewczych. Jednym z rozwiązań, które świetnie sprawdza się w tym zakresie jest nowoczesny piec z podajnikiem na ekogroszek. To technologia wykorzystująca zarówno innowacyjne podejście do kwestii dostarczania ciepła do obiektów użytkowych, jak i biorąca pod uwagę ekologię. Jednak czy istnieje coś takiego jak oszczędności z ogrzewania ekogroszkiem?
Ogrzewanie budynku ekogroszkiem – czy może być oszczędne?
Dobra wiadomość jest taka, że faktycznie wykorzystanie tego typu opału w ogrzewaniu budynku mieszkalnego jest opłacalne i stanowi świetną alternatywę na przykład dla obecnie bardzo drogiego gazu. Jednak zoptymalizowanie kosztów przy zastosowaniu tej technologii wymaga wyrobienia pewnych nawyków. Kluczowe w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów jest korzystanie z pieca z podajnikiem nowej generacji oraz zamawianie wysokiej jakości opału. Należy więc zainwestować w kocioł o odpowiednich parametrach technicznych, a następnie tak zaprogramować jego działanie, aby maksymalnie wykorzystać zasoby energetyczne surowca opałowego. Ponadto zamawiając ekogroszek nie należy kierować się wyłącznie kryterium niskiej ceny, ponieważ oszczędności na tym etapie mogą być jedynie pozorne. Najlepsze rezultaty w zakresie opłacalności podczas korzystania z tej metody uzyskamy stosując opał o wysokiej kaloryczności, z niską zawartością siarki oraz popiołu, prawidłowo przechowywany i pochodzący od sprawdzonego dostawcy.
Oszczędność z ogrzewania ekogroszkiem domu
Niepewność na rynku surowców energetycznych sprawia, że obecnie mamy do czynienia z galopującymi cenami gazu, drewna, a także węgla. To zaś przekłada się na wzrost kosztów ogrzewania naszych domów. Mimo tego, że obecnie podwyżki dosięgnęły też ekogroszku, ponieważ jest on produkowany z węgla, to nadal jest to opłacalna alternatywa, która przy właściwym użytkowaniu pozwala na oszczędzeniu na ogrzewaniu.
Sprawdź też:
Jak rozpoznać dobry ekogroszek?
Co to jest ekogroszek i jak się go produkuje?