O nas

Ekogroszek workowany Petrodom

Wiosna i jesień to czas, gdy właściciele domów jednorodzinnych muszą się rozglądać za materiałem opałowym na następny sezon opałowy. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, a wszystko uzależnione jest od tego, czy posiadamy kominek opalany drewnem czy piec z podajnikiem. Jednym z popularniejszych paliw, które są wykorzystywane do ogrzewania domów jest ekogroszek workowany. Jego parametry znacznie różnią się między innymi pod względem kaloryczności. Jak zatem w bezpieczny sposób zakupić dobrej jakości opał?

Czym jest ekogroszek?

Jest to jeden z rodzajów węgla. Węgiel brunatny lub kamienny od lat wykorzystywany jest jako paliwo opałowe. Występuje w różnych frakcjach, a opisywany przez nas ekogroszek workowany charakteryzuje się niewielką średnicą ziaren, które wynoszą od 5 do 25 mm. Materiał ten często wybierany jest przez klientów ze względu na niskie zanieczyszczenie środowiska w trakcie spalania. Ogromnym plusem jest brak wydzielających się szkodliwych substancji, jak to ma miejsce w przypadku innych paliw kopalnych.

Korzyści płynące ze stosowania ekogroszku

Na świecie z roku na rok wzrasta świadomość ludzi na temat dbania o naturę i przyszłość społeczeństwa zamieszkującego planetę. Ekologia stała się nie tylko ważną kwestią, ale też modnym trendem. Ludzie przypisują większą wagę do recyklingu metali czy innych odpadów, ale też do metod pozyskiwania energii. Wybór ekogroszku workowanego znacznie przyczynia się do mniejszej emisji gazów cieplarnianych. Dzieje się tak za sprawą niskiej zawartości siarki w paliwie, przez co paliwo to spełnia wszelkie restrykcyjne przepisy unijne. Cena ekogroszku jest także dość atrakcyjna i adekwatna do jakości, bowiem jest to opał wysokoenergetyczny. Decydując się na tego typu opał należy zamontować specjalny kocioł. Jest to inwestycja dość kosztowna, jednak wystarczy wykonać kilka obliczeń i przekonać się, jak szybko ona się zwróci. Kocioł na ekogroszek workowany ma zamontowany podajnik, dzięki czemu automatycznie dozuje odpowiednią ilość opału. Taki sposób ogrzewania domu jest bardzo wygodny i ekonomiczny.Sprawdź całą ofertę ekogroszku workowanego i zapewnij sobie spokojną zimę z Petrodom Ekogroszek!