Kiedy najlepiej kupić ekogroszek?

W Polsce nasze domy najczęściej zaczynamy ogrzewać w październiku, a kończymy w marcu. Właściciele pieców na ekogroszek swoje zapasy zaczyna uzupełniać już późną wiosną, inni zaś robią to jesienią? Kiedy więc najlepiej kupić ekogroszek?

Przezorny zawsze ubezpieczony – kiedy kupić ekogroszek?


Zamawianie opału z wyprzedzeniem, a co za tym idzie, odpowiednio wczesne przygotowanie się do sezonu grzewczego z pewnością samo w sobie jest dobrym posunięciem. Kupując ekogroszek późną wiosną lub latem nie musimy zastanawiać się, czy nasze zamówienie zdąży dotrzeć zanim na dworze i w domu zrobi się zimno. Ze względu na zachodzące zmiany w klimacie nie możemy być już tak naprawdę pewni, jak długo temperatura na zewnątrz będzie na tyle wysoka, żeby nie trzeba było uruchamiać pieca. Uzupełniając zapasy z wyprzedzeniem unikniemy też przykrej niespodzianki w postaci braku opału w chwili, gdy będziemy go najbardziej potrzebować.

Szybka dostawa kupionego ekogroszku


Kupując ekogroszek poza sezonem grzewczym możemy być pewni, że unikniemy wydłużonej realizacji zamówienia. Gdy na dworze zaczyna robić się coraz chłodniej znacznie wzrasta zainteresowanie opałem. Składając zamówienie na długo przed planowanym rozpoczęciem ogrzewania domu nie musimy martwić się czasem dostawy.

Odpowiednia wilgotność


W przypadku zakupu ekogroszku workowanego ryzyko jest oczywiście stosunkowo niskie, że otrzymany produkt będzie po prostu mokry. Zamówiając wiosną lub latem zyskujemy pewność, że nawet jeśli dotarłby wilgotny, zdąży jeszcze wyschnąć przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Nie możemy też zapominać, że sama technologia produkcji tego paliwa polega właśnie na tym, że węgiel jest opłukiwany. Partie produkowane jesienią i zimą będą miały mniejsze szanse na wyschnięcie zanim produkt trafi do worka, a zbyt duża wilgotność może sprawić, że będzie on się źle palić, a piec ulegnie zniszczeniu.

Sprawdź również:

Cena ekogroszku – od czego zależy?

Jak zmniejszyć zużycie ekogroszku?