Jak zmniejszyć zużycie ekogroszku?

jak zmniejszyć zużycie ekogroszku

Większość z nas obecnie z niepokojem odnotowuje nieustannie rosnące koszty życia i szuka oszczędności w różnych jego obszarach. Tak naprawdę jednak wcale nie musimy długo zastanawiać się, aby zauważyć, że w wielu przypadkach sporo strat pojawia się w związku z nieodpowiednim podejściem do kwestii obsługi posiadanego przez nas kotła grzewczego. Stąd warto przyjrzeć się dokładniej temu, czy być może nie popełniamy błędów powodujących zwiększone zużycie ekogroszku w naszym domu. Jak więc zmniejszyć zużycie ekogroszku?


Wybierzmy kocioł z podajnikiem o odpowiedniej mocy

Przede wszystkim najważniejszy jest tutaj typ posiadanego kotła oraz jego moc. Dobranie odpowiedniego, spełniającego normy modelu z podajnikiem, z optymalną wydajnością w stosunku do metrażu to pewność, pomoże zmniejszyć zużycie ekogroszku. I to bez konieczności dorzucania dodatkowych porcji opału do pieca.

Odpowiednie ustawienia kotła zmniejszą zużycie ekogroszku?

Nowoczesne kotły z podajnikiem mają ogromny atut – ich tryb pracy można skonfigurować i dostosować do indywidualnych potrzeb. Warto więc poświęcić nieco czasu i ustawić takie parametry, jak czas podawania i przerwy w podawaniu , a także moc nadmuchu na poziomie około 30%.

Kupujmy wysokiej jakości ekogroszek

Dobrej jakości wysokokaloryczny ekogroszek i sprawia, że możemy w pełni wykorzystać możliwości naszego kotła. Dlatego też nie warto zaopatrywać się w podejrzanie tani opał z nieznanych źródeł. W ostatecznym rozliczeniu może okazać się nawet, że sporo przepłaciliśmy, ponieważ zasoby spaliły się znacznie szybciej, niż zwykle.

Regularnie czyśćmy piec

Czyszczenie kanałów, usuwanie nagaru z kielicha retorty, a także kontrolowanie stanu technicznego kotła raz w tygodniu jest w zasadzie podstawą utrzymania naszego urządzenia w dobrym stanie. Dzięki regularnemu czyszczeniu nie tylko zminimalizujemy ryzyko wystąpienia awarii, ale też utrzymamy sprawność działania całego systemu, co również wpłynie na ograniczenie zużycia paliwa.

Sprawdź również:

Jak przechowywać ekogroszek?

Co to jest ekogroszek i jak się go produkuje?

Jak rozpoznać dobry ekogroszek?