Brykiet RUF – czym jest?

brykiet ruf

W czasie, gdy węgiel pod każdą postacią jest trudnym do zdobycia materiałem grzewczym, klienci szukają alternatyw, tego paliwa. Jedną z nich niewątpliwie jest brykiet drzewny RUF. Zastanawiasz się z czego jest wytwarzany? Jak się spala? Jak przygotować się do ogrzewania brykietem?

Na te pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

Brykiet drzewny RUF – proces produkcji

Brykiet RUF to nic innego jak sprasowane pod bardzo dużym ciśnieniem trociny, wióry i zrębki z drzew liściastych i/lub iglastych, do praktycznych i łatwych w przechowywaniu kostek.

Podczas procesu produkcji nie używane są substancje klejące, a formowanie odbywa się jedynie w prasach mechanicznych lub hydraulicznych. Do produkcji brykietu drzewnego nadają się praktycznie wszystkie rodzaje drewna i odpadów drzewnych.

Spalanie brykietu drzewneg

Brykiet drzewny nadaje się do pieców opalanych drewnem (bardzo ważna jest tutaj możliwość regulacji dopływu powietrza – pozwoli to na wydłużenie czasu spalania), kominków, czy grilli.

Największą efektywność zdobywamy paląc brykiet na małym płomieniu, a nawet żarem z małym dopływem powietrza. Po rozpaleniu brykietu należy po około 20 minutach stopniowo regulować dopływ tlenu, tak, aby finalnie było go jak najmniej – im mniej tlenu, tym dłuższe spalanie.

Jak przygotować się do ogrzewania brykietem RUF?

Niezwykle ważny jest sposób przechowywania zakupionego opału. Brykiet RUF należy przechowywać w suchych zamkniętych pomieszczeniach (kotłowniach, piwnicach, komórkach i tym podobne). Temperatura wewnątrz pomieszczenia nie ma w tym przypadku większego znaczenia, może być nawet zbliżona do tej zewnętrznej. Brykiet jest materiałem, który bardzo łatwo pochłania wilgoć co oznacza, że nie może być pozostawiony na możliwość oddziaływania warunków atmosferycznych.

Oferowany przez nas opał przygotowany jest w 10 kg zafoliowanych paczkach, co znacznie ułatwia składowanie opału na dłuższy czas. 

Zamów teraz!

Sprawdź też:

Czym jest pellet? Jak rozpoznać opał wysokiej jakości?

Czy węgiel workowany to ekogroszek?

Wzrost cen ekogroszku