Blog

prawidłowe spalanie ekogroszku

Prawidłowe spalanie ekogroszku

W dzisiejszym świecie, gdzie oszczędność energii i ekologiczne podejście do ogrzewania domu stają się coraz bardziej istotne, ekogroszek wyłania się jako preferowane rozwiązanie. Dzięki swojej wydajności i ekonomiczności, ekogroszek cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W tym artykule skupimy się na tym, jakie powinno być prawidłowe spalanie ekogroszku na dobę, aby osiągnąć maksymalną efektywność energetyczną.

Czytaj więcej Prawidłowe spalanie ekogroszku
Ekogroszek granulacja

Ekogroszek i Jego Granulacja

Granulacja Ekogroszku: Co Mówi Prawo?

Ekogroszek, znany jako ekologiczne paliwo, jest coraz częściej wybierany jako źródło energii w nowoczesnych piecach. Jego popularność wynika z wysokiej wydajności i korzystnego wpływu na środowisko. Istotnym aspektem, który decyduje o efektywności ekogroszku, jest jego granulacja. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra energii z 27 września 2018 roku, wymiary ziaren ekogroszku powinny mieścić się w zakresie od 5 mm do 31,5 mm. Dodatkowo, zawartość podziarna (ziarna mniejsze niż norma) może stanowić maksymalnie 10%, a nadziarna (bryłki większe) – tylko 5%.

Czytaj więcej Ekogroszek i Jego Granulacja
Co zrobić, gdy ekogroszek jest wilgotny?

Co zrobić, gdy ekogroszek jest wilgotny?

Chcielibyśmy dzisiaj poruszyć kwestię, która może spotkać użytkowników ekogroszku – wilgoć. Chociaż w PETRODOM Ekogroszek dbamy o najwyższą jakość i odpowiednie warunki przechowywania naszego produktu, zdarzyć się może, że po otwarciu worka 25 kg ekogroszek jest wilgotny lub zawilgocenie nastąpiło w trakcie magazynowania u Państwa. Oto kilka kroków, jak sobie z tym poradzić:

Czytaj więcej Co zrobić, gdy ekogroszek jest wilgotny?
Wartość Opałowa Ekogroszku

Wartość Opałowa Ekogroszku – Kluczowy Czynnik w Ogrzewaniu

Odpowiedni opał to klucz do efektywnego ogrzewania naszych domów w okresie zimowym. Jednym z najważniejszych parametrów, na który zwracamy uwagę przy wyborze paliwa, jest jego wartość opałowa, czyli kaloryczność. Dlaczego jest to tak istotne? Jak mierzymy wartość opałową i jak przekształcamy ją między różnymi jednostkami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj więcej Wartość Opałowa Ekogroszku – Kluczowy Czynnik w Ogrzewaniu
Optymalne Metody Rozpalania Ekogroszku

Optymalne Metody Rozpalania Ekogroszku – Skuteczne i Szybkie Porady

Rozpalenie pieca na ekogroszek może wydawać się trudnym zadaniem, ale z odpowiednimi metodami i narzędziami, można to zrobić szybko i skutecznie. Warto pamiętać, że jakość ekogroszku oraz technika rozpalania mają ogromny wpływ na efektywność i wydajność ogrzewania. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli Ci rozpalić ekogroszek w zaledwie kilka minut, bez żadnych kłopotów.

Czytaj więcej Optymalne Metody Rozpalania Ekogroszku – Skuteczne i Szybkie Porady